Renata Žemaitienė redaktorė
Nr. 58

Ko iš tiesų norite?

„Kiekvieną akimirką esame apsupti begalinės pasirinkimo gausos. Ir labai gerai, jei atsakymą į klausimą „Ko norite?”, jūs tikrai žinote. Bet kas, jei nežinote?"

Gal ir nepastebėjote, tačiau klausimas „Ko norite?” lydi mus kiekvieną dieną.

„Ko nori pusryčiams?”, - greičiausiai klausiate savo vaiko. Nors būtų patogiau padaryti sumuštinį, jis gali užsisakyti karamelinių ledų kokteilio, kukurūzinių blynelių su šilauogėmis ar kepintos sorų košės. Patikėkite, šiuolaikinių vaikų galvose gali gyventi labai gurmaniškos maisto vizijos.

„Kokios kavos norite?”, - tuomet paklaus jūsų bet kuriame kavos tinkle ir primins, kad yra rūšinių pupelių ir paprastų, su priedais ir be, o šalia įprastų Cappuccino ar Latte, galėsite rinktis Flat White, Affogato, Espresso con Panna ar Cafe Breve.

„Ko norite iš šio projekto?”, - klausia mūsų susitikime vieno tarptautinio banko stambaus padalino vadovas ir čia pat pateikia alternatyvas: galite būti pagrindiniai partneriai, kuruoti tik edukacinę dalį ar iš principo, jungtis ir vystyti idėją kartu.

Kiekvieną akimirką esame apsupti begalinės pasirinkimo gausos. Ir labai gerai, jei atsakymus į klausimą “Ko norite?”, jūs tikrai žinote.

Bet kas, jei nežinote?

Mus perspėja, kad tuomet labai lengva papulti į „beždžioniavimo” klasę, o galvoje apsigyvena svetimi lūkesčiai. Ar tai, kuo šiandien esate apsirengę, iš tiesų mėgstate dėvėti, ar iš savo pinklių jūsų nepaleidžia panelė mada? Pasirinkote tokią komunikacijos strategiją patys, ar todėl, kad taip padarė jūsų konkurentai? Į Balį skrendate dėl to, kad jums įdomi Azija, ar todėl, kad ten ką tik buvo jūsų draugai?

Tai jokiu būdu nereiškia, kad aplinką turime ignoruoti. Tačiau daug svarbiau išgirsti savo paties argumentus, gerbti asmeninį požiūrį, išlikti autentišku, o neretai - vis daugiau pasikliauti savo nuojauta. Begalės metodikų, pratimų ir patarimų sklando internete, o mes papildytume, jog geriausiai šiuos įgūdžius galima išlavinti realiame patyrime, su patikimais treneriais, kurie „būdami šalia gali sustabdyti reikiamą akimirką ir sugrąžinti žmogų iš atotrūkio į realybę“.

Skeptikai abejos, optimistai džiūgaus, o mes tiesiog tikime žmonių sąmoningumu bei drąsa keistis ir tobulėti. Kaip tikėjo ir Tasai, kurio prisikėlimo šį savaitgalį laukia didžioji dalis žmonijos.

Norėkite tvirtai, gražiai ir prasmingai :)